تحقیق و ارتقا تسمه:
ارتقا تسمه توسط شرکت تسمه پروانه آبان با بکار گیری تیم حرفه ای خود آماده ارائه خدمات تحقیق و ارتقا تسمه برای مشتریان محترم می باشد. برای اطلاعات بیشتر با شرکت تسمه پروانه آبان تماس حاصل فرمایید.

تسمه نقاله های مقاوم در برابر حرارت از سه جزء تشکیل شده اند: پوشش رویه، پوشش زیرین و لایه قدرت که در تصویر 1 نشان داده شده است. برخی از این تسمه ها حاشیه شابلونی و برخی دیگر دارای لایه ای عایق در برابر حرارت (فایبر گلاس/ تور آزبست) در پوشش رویی و یا لایه میانی هستند- تصویر 2


ساختار تسمه
1- پوشش رویی
2- لایه میانی یا لایه عایق حرارت
3- پوشش جانبی
4- لایه اسکلت پرقدرت
5- پوشش زیرین

را نشنیده ایم. مطالعه بر روی تمسه مقاوم در برابر حرارت در چین بیشتر بر روی تسمه مقاوم در برابر حرارت (HR ) لایه پارچه ای متمرکز است. تسمه HR تور فولادی به تازگی در سال های اخیر به وجود آمده است. در حال حاضر گزارشات مربوط به تحقیق، بازدهی و کاربرد در این زمینه بسیار نادر بوده است. تنها تعداد معدودی از کارخانه ها تسمه HR بافته شده یکپارچه را مورد مطالعه قرار داده اند.

وضعیت خارجی: در برخی از کشورهای خارجی تسمه نقاله مقاوم در برابر حرارت (HR ) می تواند به 200 درجه سانتی گراد برسد. آنها توجه خود را بر روی لایه اسکلت در تسمه های HR لایه ای و تسمه های HR تور فولادی متمرکز می کنند. اکنون تسمه نقاله HR همچنان قسمت اعظمی از پارچه ها را به خود اختصاص می دهد از جمله PP, NN, EP, GL, Kevlar . در اروپا EP/PP/GL استفاده زیادی در تسمه نقاله های HR دارد. در ژاپن نیز بیشتر از EP/NN برای تسمه نقاله های HR استفاده به عمل می آید.

تسمه نقاله تور فولادی HR دو نوع دارد: ساختار SW و ساختار IW .

پرده فولادی می تواند دمای بالا را تحمل کند و از نفوذ سوختگی جلوگیری نماید. ساختار مشبک فولادی آن به پراکندن حرارت کمک می کند. پرده فولادی استفاده فراوانی در اروپا و ژاپن دارد. این نوع تسمه بیشتر برای حمل مواد پرحرارت از مسافت های طولانی کارآیی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *